Загальнокафедральна кураторська година присвячена Дню Соборності України (22 січня)

image_2023-02-13_11-05-26

22 січня ми відзначаємо одне із знакових свят української держави – День Соборності України. Цього дня у 1919 році на Софійській площі у Києві був проголошений Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) й Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). 21 січня 1990 року на честь 71-річниці Акту Злуки Народний рух України організував “живий ланцюг” від Івано-Франківська через Львів до Києва. Це була одна з перших масштабних антирадянських українських акцій, що поклали кінець СРСР та дозволили Україні здобути справжню Незалежність.

Головна традиція в День Соборності – це живий ланцюг, який українці вибудовують, символізуючи об’єднання українських земель і державну єдність. Історія цієї традиції починається в 1990 році. За різними оцінками, участь в акції взяли близько трьох мільйонів чоловік. Відтоді це стало доброю традицією, яку щороку влаштовують у різних куточках України. У Києві 22 січня таким чином “з’єднують” два береги Дніпра – лівий і правий, символізуючи об’єднання Сходу і Заходу України.

З метою Поглиблення знань студентів про історію виникнення свята Соборності України, захисту національних інтересів держави та патріотичного виховання молоді в Одеському національному технічному університеті на факультеті «Інноваційних технологій харчування і ресторанно-готельного бізнесу», на кафедрі технології ресторанного і оздоровчого харчування, старшим куратором факультету – Степановою В.С. для академічних груп ТЛ та ТХ 1-3 курсів, була проведена загальнокафедральна виховна година присвячена знаменній події – Дню Соборності України.

Старший куратор факультету ІТХіРГБ, Вікторія СТЕПАНОВА